dzisiaj poopowiadam trochę o demakijażu olejkami. Wiem, że to coraz popularniejsza metoda i pojawia się wiele mitów na temat tego, jak zmywać makijaż za pomocą olejów. Dlatego postanowiłam usystematyzować trochę to, co warto wiedzieć na ten temat, we wpisie: demakijaż olejkami krok po kroku. Jeśli ten temat cię interesuje, nie krępuj się i korzystaj.
Na początek jeszcze dwa słowa na temat tego, jak demakijaż olejami sprawdził się w moim przypadku. A sprawdził się bardzo! Dzięki temu, że stosuję naturalne olejki do demakijażu:
- moja skóra przestała się tak bardzo przetłuszczać,
- nie mam już takiego problemu z trądzikiem,
- zmniejszyły się podrażnienia mojej cery,
- skóra jest dużo gładsza, delikatna i pełna blasku,
- zauważyłam, że jest też bardziej sprężysta.
A wszystko to właśnie dzięki naturalnym olejkom!
Demakijaż olejkami. Czy warto?
Sekret skuteczności olejków tkwi w tym, że są 100% naturalne. Warto je stosować regularnie, ponieważ dostarczają skórze to, czego potrzebuje, aby wyglądać młodo i czuć się dobrze. Olejki roślinne to bowiem źródło składników takich jak fitosterole, skwalan, kwasy tłuszczowe nienasycone (omega), witaminy m.in. A, E, z grupy B. Czego więcej potrzebuje nasza skóra? Właściwie niczego poza nawilżeniem, które dzięki właściwościom okluzyjnym olejków również możemy zagwarantować.
Demakijaż olejami to naturalne i najlepsze rozwiązanie w oczyszczaniu skóry. Standardowe płyny do demakijażu, których używamy, są skuteczne, ale nie zawsze zdrowe dla naszej skóry – mogą ją wysuszać i powodować, że będzie ściągnięta i podrażniona. Demakijaż olejami wygrywa, bo nie tylko oczyszcza, ale też pielęgnuje skórę. I właśnie dlatego warto!
Jak wykonać demakijaż olejkami?
Nie jest to trudne zadanie. Niektórym może się wydawać, że nie ma nic prostszego niż przetarcie twarzy wacikiem nasączonym płynem micelarnym. A prawda jest taka, że zrobienie demakijażu olejkami jest proste, a przy tym dużo skuteczniejsze niż oczyszczanie tylko micelami.
Oto mój sposób demakijażu olejkami krok po kroku.
1. Przygotowuję mieszankę olejków
Każdego dnia robię sobie na szybko świeżą mieszanka olejków do demakijażu, ale wy możecie przygotować ją sobie wcześniej i przechowywać w buteleczce z ciemnego szkła. W moim przypadku to 20% oleju rycynowego i 80% oleju arganowego, ponieważ mam skórę normalną/mieszaną. Przy skórze suchej dajcie 30% rycynowego, a przy suchej tylko 10%. Olejek arganowy możecie zastąpić każdym innym olejkiem np. migdałowym, winogronowym, wiesiołkowym czy makadamia.
2. Zwilżam skórę ciepłą wodą
Zanim nałożę olejek na twarz i zacznę demakijaż, zwilżam nieco twarz wodą. Dzięki temu rozmiękczam zabrudzenia i otwieram pory skóry. To daje mi łatwość oczyszczania i pewność, że usunięte będą wszystkie zabrudzenia, nawet te znajdujące się w porach skóry. Pamiętajcie, że ogólnie olejki w pielęgnacji działają lepiej na wilgotnej skórze.
3. Robię staranny demakijaż olejkiem
Po zwilżeniu twarzy nabieram porcję olejku i wmasowuję go dłońmi w twarz. Tak, dobrze czytacie: dłońmi. Nie potrzebujecie żadnych wacików, żadnych gąbek, żadnych myjek. Olejek po kilku minutach takiego masażu twarzy okrężnymi ruchami powinien nabrać nieco mlecznej barwy i bardziej kremowej konsystencji. To oznacza, że czas kończyć ten relaksująco-oczyszczający masaż twarzy, bo nasze olejki do demakijażu powinny już zebrać wszystkie zabrudzenia ze skóry:
- nadmiar nagromadzonego sebum,
- kurz, pył i drobne zanieczyszczenia,
- toksyny osiadające na skórze z powietrza,
- bakterie i szkodliwe mikroorganizmy.
4. Spłukuję wodą i wycieram ściereczką
Na koniec twarz wystarczy spłukać ciepłą wodą do momentu aż skóra będzie gładka, miękka i pozbędziemy się z niej olejku. Nie przejmujcie się, że nie będzie tak sucha i matowa jak po żelu do mycia twarzy – to dobrze, bo olejki oczyszczają, ale też tworzą na skórze ochronną warstwę okluzyjną. Dzięki niej cera będzie zdrowsza, lepiej nawilżona, jedwabiście miękka i pełna blasku. Twarz należy na koniec wytrzeć muślinową, bawełnianą ściereczkę.
Gotowe! Same przyznajcie, że domowe oczyszczanie twarzy olejami to bardzo prosty i przyjemny sposób demakijażu. Spróbujcie same i dajcie znać w komentarzach, jak wam poszło.
Dodaj komentarz