Przeszłaś keratynowe prostowanie włosów? Sprawdź, jak pielęgnować swoją nową fryzurę

Cześć!

Keratynowe prostowanie ma to do siebie, że włosy po nim są gładkie jak tafla wody i pięknie błyszczą. Jednak z drugiej strony taki zabieg poważnie obciąża pasemka, a żeby utrzymać jego efekty, należy odpowiednio dbać o włosy. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się z mojego postu. Miłej lektury!

Czemu dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Są dwa powody: przedłużenie efektu zabiegu i dostarczenie włosom keratyny. Zapytasz, po co przedłużać rezultaty prostowania, skoro zabieg jest trwały i po dłuższym czasie wystarczy go powtórzyć? Tymczasem keratyna wypłukuje się z pasemek, które zaczynają się kręcić. Jest to uzależnione od wielu czynników: rodzaju naszych włosów, jakości preparatów zastosowanych przez fryzjera, jego umiejętności i techniki zastosowanej podczas zabiegu. Dlatego ważne jest używanie preparatów, które nie nasilają wypłukiwania keratyny. Chodzi tu o mocne szampony, silikony, wysuszające alkohole i sól. Drugim powodem jest dostarczanie włosom keratyny. Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie kosmetyku z zawartością hydrolizowanej keratyny. Uważaj jedynie na przeproteinowanie włosów; miej na pogotowiu nawilżającą odżywkę humektantową.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Włosy po keratynowym prostowaniu są gładkie, lśniące i miękkie. Mimo to podczas zabiegu zostały mocno obciążone – w końcu działały na nie wysoka temperatura i różnego rodzaju chemiczne preparaty. Wiele dziewczyn myśli, że skoro ich włosy wyglądają tak świetnie, to nie trzeba o nie w ogóle dbać. Nic bardziej mylnego. Jeżeli zależy ci na utrzymaniu tych fantastycznych efektów, to powinnaś stosować specjalistyczne kosmetyki. W przeciwnym wypadku włosy po pół roku zaczną się kręcić oraz utracą naturalny blask.

Jakie kosmetyki są ci potrzebne?

  1. Mycie włosów. Zamiast szamponu możesz postawić na odżywkę z olejkami, składnikami antystatycznymi i substancjami wygładzającymi. Jeżeli takie mycie ci nie odpowiada, to wybierz łagodny szampon. W takim produkcie powinny się znaleźć bardzo łagodne detergenty, ale nie może być w nim soli, silikonów i alkoholu. Pamiętajcie też, że szampon dobiera się do skóry głowy, a odżywkę lub maskę do włosów.
  2. Odżywki do włosów
    Nie polecam stosowania odżywek, które mają w składzie silikony, sól, SLES lub alkohol. Nie oznacza to jednak, żeby wyrzucić wszystkie produkty, w których te substancje znajdują się na końcu składu. Godne uwagi są odżywki do włosów zniszczonych i suchych, z roślinnymi wyciągami, podkreślające połysk, wygładzające, z zawartością keratyny i jedwabiu.
  3. Maski do włosów
    W przypadku masek do włosów ważne jest, żeby zawierały keratynę. W ich składzie nie mogą znajdować się składniki, które wymieniłam wyżej. Wypróbuj maski stosowane przed myciem, do włosów bardzo suchych i zniszczonych lub nabłyszczające do włosów farbowanych.
  4. Ochrona końcówek
    Wiadomo, że końcówki są bardzo narażone na rozdwajanie i zniszczenia. Uszkodzeniom mogą ulec nawet po keratynowym prostowaniu. Dlatego należy zabezpieczać je kosmetykami z zawartością silikonów. Pamiętajcie jednak, że ilość takiego produktu nie może pozostawić na włosach grubej i tłustej warstwy. Zamiast silikonów możecie wypróbować naturalne olejki, na przykład z pestek moreli, śliwki lub truskawki.

A jak ty dbasz o włosy po keratynowym prostowaniu?

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *