Jak dbać o perukę z naturalnych włosów? Najlepsze sposoby dla każdej z was

Cześć!

Niestety życie czasami doświadcza niektóre z nas ciężkimi chorobami. Mam tu na myśli na przykład łysienie plackowate, wypadanie włosów na podłożu stresowym lub hormonalnym albo inne schorzenia, które skutkują łysieniem. Jeżeli nie jesteś w stanie zatrzymać skutków tej choroby, to być może jedynym rozwiązaniem będzie noszenie peruki. Co ciekawe o te wykonane z naturalnych włosów należy odpowiednio dbać. Jak to zrobić?

Naturalne włosy a peruka – różnice

Tak naprawdę włosy od peruki nie różnią się zbytnio. W końcu ta ostatnia jest wykonana z naturalnych włosów przekazywanych przez kobiety. Jest jednak kilka znaczących różnic, które wpływają na sposób pielęgnacji. Po pierwsze włosy rosną, starsze wypadają i są zastępowane nowymi. W peruce włosy są takie same, dlatego należy im się odpowiednia ochrona i kondycjonowanie. Nie należy także peruki poddawać stylizacji na gorąco. Po drugie naturalne włosy są chronione są przez naturalne sebum. Pasemka w peruce takiej pielęgnacji nie mają.

Pielęgnacja peruki – podstawowe informacje

Peruki zastępują wielu osobom naturalne włosy. Nie są tanie, zupełnie tak samo jak kosmetyki do ich pielęgnacji. A te przeważnie zawierają sztuczne składniki, które nie działają zbyt dobrze na pasemka. Zawierają chociażby wysuszające SLS, które peruce nie do końca są potrzebne. Produkty takie powinny być dopasowane do rodzaju włosów, z których wykonana jest peruka.

Jak dbać o perukę?

Poniżej przedstawiam przykładową pielęgnację peruki z lekko falowanymi włosami. Jeżeli pasemka są przesuszone na początku warto zrobić olejowanie. Następnie kosmetyk warto zmyć maską, a pasemka odżywić produktami z keratyną, proteinami mlecznymi i cysteiną. Jeżeli chcesz zastosować silikony, to zrób to z głową. Nie nakładaj ich dużo za pierwszym razem, żeby zobaczyć, jak zachowują się pasemka po pierwszej pielęgnacji. Na koniec wymodeluj fale z zastosowaniem żelu lnianego i zrób plopping, czyli wytrzyj włosy bawełnianą koszulką.

Pielęgnacja peruki – podsumowanie

O perukę najlepiej jest dbać z głową, za pomocą dobrze dobranych kosmetyków i bardzo regularnie. Jeżeli włosy twojej peruki są falowane lub kręcone, to lepiej ich nie czesać, a delikatnie przeczesywać palcami. Pamiętaj o olejowaniu włosów z zastosowaniem olejków przeznaczonych do włosów wysokoporowatych. Dobrze sprawdzi się również plopping, o którym wspomniałam nieco wyżej.

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *