Jak dopasować fryzurę do jesiennej pogody? Kilka trwałych i ładnych uczesań

Siemka!

Wiatr, deszcz i brak słońca to cechy prawdziwej jesieni. I jak tu się uczesać? Dziś pokażę ci, jak zrobić kilka trwałych, bardzo prostych i ładnych fryzur na jesień. Usiądź wygodnie przed lusterkiem, weź grzebień i jakiś dobry kosmetyk do pielęgnacji włosów.

Rozpuszczone włosy

W tym sezonie modne będą naturalne i trochę niedbałe fryzury. Jeżeli chcesz taką mieć, to wystarczy, że pasemka przeczeszesz palcami. Nie prostuj i nie układaj włosów, nie musisz nawet być dokładna. Jak urozmaicić takie uczesanie? Włosy zaczesz na drugą stronę głowy. W ten sposób uzyskasz nowy przedziałek, a twoja fryzura będzie miała lepszą objętość. Aby kosmyki nie odstawały w różnych kierunkach, utrwal je lakierem lub żelem do stylizacji.

Upięcia

Jeżeli nie lubisz pasemek powiewających na wietrze, zaczesz je gładko na głowie i zwiąż w koczek. Do wygładzenia włosów użyj specjalnego kosmetyku, np. olejku, który dodatkowo nabłyszczy i odżywi fryzurę. Do zrobienia koka zastosuj wypełniacz – kupisz go w każdej drogerii lub sklepie z fryzjerskimi akcesoriami. Pasemka okręć wokół wypełniacza, a końcówki podepnij wsuwkami. Całość spryskaj lakierem, a jeśli chcesz, możesz dodać kilka ozdób (spinek, opaskę lub kokardę).

Oryginalne ozdoby

Jak ujarzmić niesforne pasemka? Przypnij je wsuwkami. Jeśli użyjesz zwykłych czarnych spiek, efekt nie będzie powalający. Co zatem zrobić? Wybierz kolorowe wsuwki, o różnych kształtach i rozmiarach. Poupinaj je tak, żeby utworzyły ciekawe wzory; dodatkową ozdobą fryzury będą też wsuwki przypięte w różnych miejscach na głowie (przy skroniach, z tyłu lub wokół głowy, wzdłuż przedziałka).

Tak dla faktury nowej fryzury

Nie zaczesuj gładko włosów, jeżeli planujesz je rozpuścić. Jak wspominałam wcześniej, w tym sezonie modne będą włosy naturalne i czesane wiatrem. W jaki sposób uzyskać taką fryzurę? Zaraz po umyciu zaaplikuj na pasemka odrobinę kosmetyku do stylizacji z solą morską. Weź suszarkę z dyfuzorem i wysusz włosy. Końcowe rezultaty? Plażowe fale, nierównomierna tekstura i efekt niedbałej fryzury.

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *