Zastosowałam mocznik na włosy! Co stało się potem?

Cześć!

Od jakiegoś czasu eksperymentuję z pielęgnacją włosów. Ostatnio do swojej ulubionej maski dodałam mocznik. To, co stało się potem, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jeżeli wy też jesteście ciekawe efektów takiej pielęgnacji włosów, to doczytajcie do końca mój wpis, a potem same eksperymentujcie z różnymi składnikami.

Humektanty dla włosów

Humektanty to takie substancje, które wiążą wodę we włosie i reagują z wilgotnością z powietrza. Jeżeli użyjemy ich niewłaściwie, to zamiast nawilżenia, połysku i wygładzenia uzyskamy przesuszenie. Dlatego humektanty najlepiej stosować z emolientami. A humekntantem, który ostatnio zastosowałam, był mocznik.

Co to jest mocznik?

Mocznik to substancja pielęgnacyjna i lecznicza. W zależności od stężenia ma inne działanie: powyżej 10% złuszcza naskórek, pomiędzy 5% a 10% nawilża, wygładza i nabłyszcza. Mocznik przeważnie stosuje się do skóry jako dodatek do: kremu do rąk, balsamu do ciała, kąpieli w wannie lub kąpieli do stóp.

Jak stosować mocznik na włosy?

Mocznik można stosować na trzy sposoby:

  • jako dodatek do masek i odżywek – mocznik mieszamy z jednym z tych kosmetyków i nakładamy na włosy lub zmywamy nałożony wcześniej olejek;
  • jako dodatek do szamponu – szampon rozcieńczamy ciepłą wodą, a następnie dodajemy mocznik;
  • jako płukankę do włosów – mocznik mieszamy z przegotowaną wodą i wylewamy na umyte włosy.

Mocznik na włosy – efekty

Jak mocznik sprawdził się na moich włosach? Dzięki niemu moje pasemka są bardziej błyszczące, miękkie i elastyczne, dogłębnie nawilżone. Maskę z mocznikiem zaaplikowałam na oczyszczone włosy. Po około 20 minutach umyłam raz jeszcze, tym razem delikatnym szamponem. Pozostawiłam je do samodzielnego wyschnięcia.

Mocznik na włosy dla początkujących

Ty też chcesz użyć mocznika do pielęgnacji włosów? Kieruj się moimi poradami:

  1. Na początek dodaj odrobinę mocznika, żeby sprawdzić, jak będą zachowywały się twoje włosy po takiej kuracji.
  2. Mocznika nie stosuj przy każdym myciu, lecz co 5 mycie głowy.
  3. Mocznik to biały proszek lub granulat, który trzeba rozdrobnić. Dopiero tak przygotowany produkt dodajesz do wody, szamponu lub maski.
  4. Pamiętaj, żeby mocznik zastosować tylko do szamponu, maski lub płukanki – wybierz jedną opcję pielęgnacji.
  5. Mocznik kupisz tylko w Internecie.
Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *