Chelatowanie włosów. Czy to sposób na suche pasemka i rozdwojone końcówki?

Cześć!

Twoje włosy są osłabione, zniszczone i matowe, mimo że używasz najlepszych kosmetyków? Być może kondycję fryzury pogorszyła twarda i zanieczyszczona woda z kranu. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu twoje włosy odzyskają piękny i zdrowy wygląd. To chelatowanie. Na czym polega?

Jaki wpływ na włosy ma twarda woda?

Twarda woda ma szkodliwy wpływ na włosy i skórę głowy. Zawiera jony wapnia, magnezu i innych metali; czasami znajdują się w niej zanieczyszczenia. Mycie włosów w twardej wodzie prowadzi do przesuszenia, osłabienia i utraty naturalnego blasku. Końcówki rozdwajają się, włosy mogą wypadać, a na skórze głowy może pojawić się łupież. Co więcej twarda woda gorzej spłukuje szampony, odżywki i maseczki. Najprostszym rozwiązaniem mogłoby być założenie filtra do kranu. Jeśli jednak jesteś prawdziwą włosomaniaczką, możesz wypróbować chelatowanie.

Czym jest chelatowanie włosów?

Chelatowanie to oczyszczanie włosów z osadów twardej wody przy pomocy szamponu lub odżywki z zawartością Tetrasodium EDTA lub Disodium EDTA. Obie te substancje wiążą osady i spłukują z powierzchni włosów. Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, na dwie godziny przed chelatowaniem można zastosować olejek kokosowy. Wtedy włosy będą dokładnie oczyszczone, nabłyszczone i zmiękczone. Ich końcówki nie będą się rozdwajały, a stylizowanie fryzury stanie się łatwe i przyjemne.

Czy są jakieś inne metody pielęgnacji suchych i zniszczonych włosów?

Jasne, że tak. Jeżeli chelatowanie nie przypadło ci do gustu lub nie przyniosło większych efektów, możesz wypróbować inne kosmetyki regenerujące. Będą one doskonałym uzupełnieniem podstawowej pielęgnacji włosów. Myślę, że całkiem nieźle sprawdzą się nawilżające maseczki lub odżywki, które należy nakładać po każdym myciu włosów. Wypróbuj domowe sposoby regeneracji pasemek i skóry głowy. Najpopularniejszą domową metodą jest używanie maseczki z żółtka, oliwy i witaminy A w kroplach. Wszystkie składniki wystarczy wymieszać i na kilka minut nałożyć na głowę. Po upływie wyznaczonego czasu maseczkę wystarczy dokładnie spłukać. Efekty? Włosy będą wygładzone, nabłyszczone i wypielęgnowane.

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *