Jak dbać o twarz? Tych produktów nie używaj do pielęgnacji twarzy

Cześć!

Tak dużo dziewczyn używa naturalnych składników w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci, ale wciąż tak niewiele z nich nie zdaje sobie sprawy, jak dużą krzywdę mogą sobie tym wyrządzić. To samo dotyczy również bardzo popularnych kosmetyków, którą większość z nas stosuje po prostu źle. Dlaczego o tym piszę? Bo czasami nie warto na ślepo podążać za modami, a o wiele lepiej będzie, gdy przyjrzysz się potrzebom własnej skóry i w razie konieczności zrezygnujesz ze szkodliwych składników i dziwnych zabiegów.

Cytryna tylko do paznokci

Tego cytrusa nie należy używać na twarz. Powód jest bardzo błahy. Cytryna ma bardzo niskie pH (wynosi około 2), natomiast nasza skóra ma pH równe 5,5. Kiedy nakładasz na cerę sok z cytryny lub inny kosmetyk z jej zawartością, to uszkadzasz naturalną barierę hydrolipidową. To prowadzi do powstania podrażnień i wyprysków, a nawet do większego wydzielania sebum. Co więc zrobić z cytryną? Rozcieńczonego soku z owocu używaj tylko do rozjaśniania paznokci.

Lakier do włosów

Jak nazwa wskazuje, produkt stosuje się tylko do włosów. Nie rozumiem więc, skąd wziął się pomysł, żeby lakierem utrwalać… makijaż. Wyobrażasz sobie spryskać twarz czymś lepkim i iść w tym spać? Bo w końcu lakier do włosów stosuje się właśnie w takim celu. Jego zadaniem jest przedłużenie trwałości makijażu nawet o kilka dni. Szczerze? Nie, dziękuję. Czemu? Lakier do włosów i kolorówka pozostające kilka dni na twarzy zapychają pory skóry, powodują podrażnienia i trądzik. Jeżeli koniecznie musisz utrwalić makijaż, to użyj fixera, ale pod koniec dnia zrób dokładny demakijaż.

Soda oczyszczona

Popularne są dość maski na wągry i trądzik z zastosowaniem sody oczyszczonej. Niestety stosowanie takich produktów może wyrządzić dużo szkody na twojej cerze. Jak to możliwe, że produkt dodawany do wypieków może zaszkodzić skórze? Wygląda to podobnie, jak w przypadku cytryny. Soda oczyszczona ma o wiele wyższe pH niż pH skóry.

Cukier do peelingu

Peelingi cukrowe to dość popularna i powszechna forma złuszczania naskórka. O ile używanie małych kryształków cukru na grubą skórę nie wyrządzi żadnej szkody, o tyle stosowanie cukru z grubymi kryształkami na cerę wrażliwą, suchą lub alergiczną może wywołać podrażnienia. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie peelingów dopasowanych do potrzeb skóry lub umówienie się na profesjonalny zabieg w gabinecie dermatologicznym.

Pasta do zębów

Tu sytuacja znów się powtarza jak w przypadku lakieru do włosów. Pasta do zębów, jak sama nazwa wskazuje, jest… do zębów. Nie używa się jej na włosy i na skórę, bo może wysuszyć lub spowodować pojawienie się wyprysków. Jeżeli zaaplikowałabyś pastę do zębów na całą buzię, to z pewnością w krótkim czasie poczułabyś pieczenie, szczypanie i ściągnięcie. Czy warto?

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *