Jak się pozbyć zaskórników – sprawdziłam najlepsze sposoby!

Cześć!

Zaskórniki, wągry, drobne, kaszkowate krostki, rozszerzone pory – czyli wszystko to, czego tak bardzo nie chcemy na skórze, a co pojawia się regularnie i bardzo nas denerwuje. To zmora ponad 50% kobiet. Jeśli masz tłustą cerę, z pewnością wiesz, o czym mówię, bo to właśnie twoja jest narażona najbardziej na takie niespodzianki. Na szczęście na tych “przyjemniaczków” są sposoby. Nietrudne. Proste i dogodne, sprytnie pozbędziesz się dzięki nim wszelkiego ustrojstwa z twarzy. Zapraszam na wpis. Oto sposoby na to by szybko i skutecznie pozbyć się zaskórników. 

Jak skutecznie pozbyć się zaskórników i krostek?

1. Oczyszczanie skóry. Skutecznie! 

Demakijaż samym płynem micelarnym to fatalne rozwiązanie dla skóry. Micele dobrze ją oczyszczają, ale nie możecie zostawiać ich na buzi niespłukanych, ponieważ na nowo przyciągną toksyny i zanieczyszczenia. Po demakijażu płynem micelarnym umyjcie twarz żelem lub pianką, a następnie zastosujcie tonik, który zrównoważy pH skry i przygotuje ją na dalsze etapy pielęgnacji.

2. Peeling – z umiarem i mądrze.

Peeling jest istotny w pielęgnacji cery z niedoskonałościami, ponieważ „coś” musi usunąć martwy naskórek z buzi. Jednak ziarnisty, zwykły peeling może tylko poroznosić bakterie po twarzy, dlatego pory skórze z zaskórnikami i krostami zaleca się delikatny, ale oczywiście skuteczny peeling enzymatyczny On nie zrobi wam krzywdy, ponieważ nie wymaga tarcia skóry. Dzięki temu nie roznosicie palcami ewentualnych bakterii po całej buzi. Taki peeling ma też mniejsze cząstki, które dokładnie oczyszczają otwarte pory i właśnie zaskórniki.

3. Nawilżanie twarzy i dobrze dobrany krem.

Nawilżanie twarzy to podstawa każdej pielęgnacji. Niezależnie od rodzaju cery powinniście brać pod uwagę, ze ona musi mieć stabilne warunki do tego, by pięknie wyglądała. Jednym z nich jest optymalny poziom nawilżenia. Dlatego nawilżaj nawet tłustą skórę z niedoskonałościami dobrym kremem nawilżającym, np. lekkim o nieco żelowej konsystencji.

4. Absolutnie nie dłubcie w tych krostkach!

No wiem, że niby to każdy wie, ale przecież wiem, ze co drugą osobę aż korci, żeby pozbyć się krosty w ten barbarzyński sposób, czyli wycisnąć ją i niby pozbyć się problemu, Niestety to sprzyja namnażaniu się stanów zapalnych, wiec wcale nie pozbywacie się kłopotu, leczy przeciwnie: zaogniacie go.

5. Uważaj na składniki kosmetyków, które namnażają bakterie.

Bakterie to pierwszy krok do zaskórników, krostek i niedoskonałości. To właśnie ich namnażanie skutkuje rozwojowi bakteryjnej, niekorzystnej flory na twarzy. Tak działają wszystkie agresywne kremy i wszelkiego rodzaju toniki anty acne, czyli antytrądzikowe.

Jeśli zależy wam na dobrej i świadomej pielęgnacji, uważajcie na substancje, które w założeniu mają zwalczyć trądzik, niedoskonałości i inne przypadłości, a w rzeczywistości przyczyniają się do osłabienia funkcji obronnych skóry, bo ją wysuszają.

Przez to skóra zaczyna się bronić i próbuje odbudować powłokę lipidową. Nie dość, że się przetłuszcza, to w dodatku staje się bezbronna na atak bakterii i błędne koło się powtarza, a w dodatku z większym natężeniem. Czyli im bardziej wy się staracie zapobiec krostom, tym bardziej cera reaguje reaktywnie i się buntuje.

Pewnie chcecie wiedzieć, jakie substancje sprzyjają namnażaniu się bakterii. Oto one:

  • SLS (Sodium Lauryl Sulfate)
  • ethanol alcohol
  • alcohol denat
  • isopropyl alcoho
  • paraffinum liquidum
  • mineral oil
  • petrolatum
  • silikony (silicone, -methicone, dimethicone)

Te kilka drobnych kroczków może wam pozbyć się wszelkich nieprzyjemniaczków z twarzy. Drobne zmiany a sprawią, że zaskórniki znikną a skóra będzie wyglądała dużo lepiej. Oczywiście nie od razu, ale już po kilkunastu dniach zobaczycie, jaka jest inna, lepsza, bez niedoskonałości.

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *