Jak świadomie kupować kosmetyki? Moje sprawdzone wskazówki

Cześć!

Większość kobiet uwielbia kosmetyczne zakupy. Nie może przejść obojętnie obok promocji lub dni darmowej dostawy, nie wykorzystać premii od szefa lub nie znaleźć wymówki na poprawienie sobie humoru. I takim oto sposobem w domu pojawia się sporo niepotrzebnych kosmetyków, które zalegają w szufladach. Co zrobić, żeby ograniczyć ich ilość, a przy okazji zaoszczędzić trochę kasy?

Planuj wydatki i zakupy

Planowanie jest bardzo przydatne, jeśli chodzi o kupowanie kosmetyków i zarządzanie tą częścią prywatnego budżetu. Przed każdymi zakupami rób listę najbardziej potrzebnych rzeczy, przeglądaj swoje zapasy produktów i dokupuj tylko te, które się już skończyły lub są na wykończeniu. Dobrym rozwiązaniem jest wpisywanie kosmetyku na listę zakupów od razu, gdy się skończy, i realizowanie takiej listy raz w miesiącu.

Twoje potrzeby i odpowiadające im składniki

Nie kupuj produktu, tylko dlatego, że jest zachwalany w sieci lub polecany przez twoje koleżanki. To, że komuś innemu odpowiada, wcale nie oznacza, że dla ciebie również będzie idealny. Kupuj tylko takie produkty, które spełniają twoje oczekiwania i potrzeby. Po co wydawać pieniądze na produkt do skóry suchej, skoro twoja jest na przykład przetłuszczająca się? Dlatego podczas zakupów uważnie czytaj etykiety kosmetyków, a przede wszystkim ich składy.

Zakupy na spontanie? Nigdy!

Zakupy kosmetyków, które ze zdrowym rozsądkiem nie mają nic wspólnego, nie są najlepszym rozwiązaniem. Skutki? Kupisz kosmetyk, który kompletnie nie sprawdza się do pielęgnacji twojego rodzaju cery, a w twoim portfelu ubędzie pieniędzy, które mogłaś przeznaczyć na coś innego. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc odłożenie zakupu na jakiś czas, przemyślenie i przekalkulowanie na chłodno.

Określ swój budżet

Każdego miesiąca wyznaczaj limit gotówki, którą przeznaczysz na kosmetyki. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę pieniędzy i potrenujesz swoją słabą silną wolę. Innymi plusami wyznaczenia budżetu jest kupowanie różnorodnych kosmetyków i niepoddawanie się namowom przy kasie, przy których zazwyczaj stoją przecenione produkty.

Poczekaj na promocje

Jeżeli masz listę zakupów, określony budżet i wiesz, jakie są twoje potrzeby, to pora wyruszyć na zakupy. A nie ma lepszej pory na zakupy niż promocje. Znajdź dla siebie odpowiednią ofertę i miejsce do zaopatrzenia się w kosmetyki. A być może uda ci się coś zaoszczędzić.

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *