Oto 5 najczęściej stosowanych sztuczek kosmetycznych

Hejka kochani! Wizażyści światowego formatu chętnie dzielą się osobistymi wskazówkami dotyczącymi makijażu. Zebrałam te najważniejsze, które z pewnością ułatwią Wam codzienny make-up. Sprawdźcie sami!

Prawdziwą udręką jest przygotowywanie się na imprezę, kiedy jest się zmęczonym. Dlatego dodajcie ciału trochę wigoru! W dzień imprezy wyjdźcie na krótki spacer, który pobudzi krążenie i zrób sobie pyszne zielone smoothie. Wtedy organizm jest nawodniony, a dodatkowo otrzymał mały zastrzyk energii. To może nie jest stricte urodowa rada, ale sami się przekonacie , jak wiele dobrego robi dla Waszego organizmu. ok, a teraz czas na…

SPRYTNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE MAKIJAŻU

  • Dłuższe rzęsy i piękniejszy makijaż oka uzyskacie, jeśli po nałożeniu tuszu do rzęs czubkiem szczoteczki odchylicie je lekko ku górze. Zróbcie to, gdy tusz rzęs jeszcze nie zasechł. W ten sposób wywiniecie rzęsy do góry i jeszcze bardziej optycznie powiększycie oczy.
  • Sposób na genialne i łatwe do uzyskania smoky eye? Po prostu pomalujcie górną powiekę kredką. Dobrze, jeśli jest odpowiednio miękka, bo narysowaną kreskę należy delikatnie rozetrzeć pędzelkiem. Idealnie nada się plaski, o skośnie ściętym włosiu.Przejedźcie delikatnie po pomalowanej kresce aby zmiękczyć konturówkę i zlikwidować ostrą krawędź. Nie bójcie się użyć większej ilością koloru, jeśli chcecie uzyskać efekt smokey eye. Pamiętajcie, że im więcej kosmetyku nałożycie na powiekę, tym intensywniejszy będzie efekt.
  • Chcecie uzyskać trwały efekt matowej, przypudrowanej skóry? Błędem jest dodawanie drugiej warstwy na już przypudrowaną cerę, bo uzyskacie na buzi nic więcej, jak ciastolinę!. Sposób na uzyskanie naturalnego efektu przy jednoczesnym zachowaniu nawilżenia skóry polega na rozpyleniu nawilżającego sprayu na twarzy po nałożeniu makijażu, a następnie użyciu blendera kosmetycznego i wklepaniu wilgoci w skórę. W ten sposób uzyskacie fantastyczny, zdrowy blask skóry, świetne nawilżenie i odpowiednio satynowy, naturalny mat.
  • Zamiast niszczyć makijaż imprezowy rzęsami na pasku, które się nie doklejają prawidłowo,albo przyczepia się nierówno do powieki i niszczy cień oraz zakłóca kontur oka, lepiej zastosować rzęsy punktowe. One pozwolą wam uzyskać naturalny efekt. Najważniejszą rzeczą jest posiadanie idealnego kleju – polecam taki, który jest całkowicie przezroczysty, gdy nakłada się go na rzęsy. Pojedyncze rzęsy są świetne także dlatego, że możecie intensyfikować efekt w zależności od okazji. Potrzebujcie wyrazistego image’u? Po prostu użyj więcej punktowych rzęs wzdłuż całej linii rzęs.
  • Wiele osób pragnie powiększyć usta makijażem. Jest na to metoda – po prostu obrysuj linię ust konturówką w ciemniejszym kolorze – staraj się, aby obrys wychodził delikatnie poza granicę ust – w ten sposób dodasz im milimetr w obwodzie. Na całe usta oraz obrys nałóż pomadkę lub błyszczyk w wybranym kolorze. Możesz też zastosować błyszczyk powiększający usta.

A Wy jakie macie metody na super makijaż i świetny wygląd bez wysiłku? Napiszcie w komentarzu!

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)