Umyj, wysusz i uczesz. Jak dbać o włosy?

Cześć!

Czy wiesz, że prawidłowe mycie, suszenie i szczotkowanie ma ogromny wpływ na kondycję włosów i skóry głowy? Jeżeli użyjesz nieodpowiednich kosmetyków, ustawisz zbyt wysoką temperaturę lub nie będziesz delikatna, to wygląd i stan twojej fryzury szybko się pogorszą.

MYCIE

Włosy myj tak często, jak tego potrzebują. Jeżeli wystarczy ci mycie głowy raz na tydzień, to bądź wierna wierna takim urudowym przyzwyczajeniom. Musisz myć włosy codziennie? Nie ma sprawy. Podczas zabiegu nie używaj gorącej i zimnej wody. Mogłabyś rozregulować pracę gruczołów łojowych i w efekcie przyczynić się do większego przetłuszczania. Szampon rozcieńczaj wodą, a następnie delikatnie wcieraj w skórę głowy i całe włosy. Pamiętaj, żeby dokładnie spłukać pianę, bo jej resztki mogą wywołać podrażnienia. Do tej czynności zastosuj letnią wodę, która zamknie łuski włosowe i zapewni włosom połysk.

MASKI I ODŻYWKI DO WŁOSÓW

Po umyciu włosów stosuj odżywki lub maseczki. Dzięki tym produktom dostarczysz pasemkom i skórze głowy wielu cennych składników. Pamiętaj, żeby dobrać je do rodzaju i potrzeb włosów. Kosmetyki stosuj tak, jak zaleca producent. Jeżeli twojej maseczki nie spłukuje się, nie rób tego. Odżywkę po trzech minutach należy zmyć z włosów? Zrób to dokładnie tak, jak zaleca producent. Kupując maseczkę lub odżywkę, zwróć uwagę na składniki. Produktów używaj ich regularnie, a efekty zobaczysz szybciej niż się tego spodziewasz.

WYCIERANIE I SUSZENIE

To bardzo ważne czynności, którym powinnaś poświęcić dużo czasu podczas pielęgnacji. Po umyciu delikatnie odsącz wodę z włosów, wycierając je w bawełnianą koszulkę lub papierowy ręcznik. Nie wolno ci mocno pocierać, szarpać i gnieść pasemek, bo możesz je osłabić i doprowadzić do wypadania. W trakcie suszenia nie ustawiaj urządzenia na maksymalną temperaturę. Zanim to zrobisz, zaaplikuj na pasemka kosmetyk termoochronny, a w suszarce włącz opcję jonizacji. Pod koniec suszenia włącz nawiew chłodnego powietrza, które zamknie łuski włosowe.

CZESANIE

Włosy powinno szczotkować się przynajmniej dwa razy dziennie. Jeśli masz długie włosy, rozczesywanie zacznij od końcówek. W ten sposób pozbędziesz się kołtunów i rozplączesz pasemka. Włosy krótkie nie wymagają takiej dokładności. Jeżeli masz problemy ze szczotkowaniem włosów, zastosuj kosmetyk ułatwiający to zadanie. Możesz tez używać produktów zapobiegających elektryzowaniu się włosów. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu grzebieni i szczotek.

A wy, dziewczyny, jak myjecie, suszycie i szczotkujecie włosy?

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *