W jaki sposób pielęgnować włosy? Proste triki i małe podpowiedzi

Cześć!

Matowe, puszące się, źle ułożone lub trudne do rozczesania. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego twoje włosy tak wyglądają, to w tym artykule znajdziesz odpowiedź. Dowiesz się również, w jaki sposób pielęgnować włosy.

Nie szarp, bądź delikatna

Włosy nie lubią, gdy podczas mycia lub czesania szarpiesz je. To samo jest ze skórą głowy – nie przepada za mocnym drapaniem. Zbyt energiczne mycie i niedbałe szczotkowanie podrażniają skórę głowy i osłabiają włosy. Poza tym używanie szorstkiego ręcznika lub szorowanie paznokciami może skończyć się zwiększeniem porowatości i podrażnieniami. Powstaną stany zapalne, pojawi się łupież, a gruczoły łojowe będą wydzielały więcej sebum.

Obciążone włosy

Jeżeli po zastosowaniu maseczki lub odżywki twoje włosy nadal będą wyglądały na tłuste lub nieumyte, to prawdopodobnie obciążyłaś je. Przyczyna? Zastosowałaś za dużo kosmetyku lub niedokładnie go spłukałaś. Gęsta formuła produktu oblepiła pasemka i utworzyła na nich tłustawą powłoczkę. Następnym razem dobieraj dawki kosmetyków do rodzaju i potrzeb włosów.

Zimno – ciepło

Włosy i skóra głowy nie lubią wysokich i niskich temperatur. Nie przepadają też za wysoką wilgotnością powietrza i dużym nasłonecznieniem. Szkodzi im zbyt gorące powietrze suszarki, gorąca lub zimna woda. Pod wpływem tych zimnych lub ciepłych bodźców włosy osłabiają się, ubywa z nich wody i keratyny, skóra głowy staje się podrażniona.

Długie czy zdrowe?

Długie włosy są bardzo kobiece. Ale długie i zdrowe włosy są jeszcze bardziej kobiece. Jeśli chciałabyś takie mieć, musiałabyś włożyć wiele wysiłku w ich pielęgnację. Co więcej długie włosy osłabiają się i wypadają, bo cebulki nie wytrzymują ciężaru długich włosów. W pielęgnacji takich pasemek przydadzą ci się witaminy A, B i E oraz cynk, miedź, żelazo, siarka i krzem. Dietę uzupełnił suplementami i używaj kosmetyków, które o włosy dbają od zewnątrz.

A ty w jaki sposób pielęgnujesz włosy?

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *