Zdrowy sen. Jak młodnieć w czasie snu?

Hej!

Pewnie wiecie, że sen jest ważną częścią życia? Przesypiamy około 30 lat! To mniej więcej ⅓ życia, a w czasie snu organizm przechodzi bardzo intensywną regenerację. Komórki się odnawiają, ciało funduje nam mocny detoks, a ponadto… młodniejemy, bo zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Dziś opowiem wam jak spać, by czerpać z krzepiącego snu maksimum. Nie tylko dla zdrowia, ale też dla urody.

Zdrowy sen. Jak młodnieć w czasie snu?

1. Przed snem wykonajcie dokładny demakijaż

Ponadto zastosujcie odpowiednie kosmetyki, które skóra będzie mogła wchłonąć i “użyć” do odnowy. Podczas snu, mniej więcej od 2 w nocy skóra potrzebuje składników odżywczych lub regenerujących, którymi “zapełnia” komórki po detoksie.
Pamiętajcie zatem, aby zawsze zmywać dokładnie buzię i nigdy nie kłaść się spać w makijażu. Dlatego po dokładnym oczyszczeniu skóry stosujcie do pielęgnacji wieczornej twarzy kosmetyki, które mają bogatsze formuły. Ja uwielbiam ostatnio markę Slaap i jej nocne olejkowe serum Moon Drops: wielozadaniowe, a w składzie aż 98,75% składników naturalnych. Cudowny zapach, istna wyciszająca aromaterapia przed snem.

2. Pamiętajcie o relaksie przed snem

Nie katujcie się serialem i nie kładźcie się do łóżka z laptopem na kolanach, odłóżcie gdzieś dalej telefon. Zadbajcie o wyciszenie oraz relaks. Nie musicie od razu uprawiać jogi czy medytować, ale z pewnością przyda się dobra książka. Czy wiecie, ze oczyszczanie i pielęgnacja twarzy na noc to także świetnie wyciszający rytuał pielęgnacyjny? Ja nakładam serum do twarzy przy pomocy rollera, czyli specjalnego, jadeitowego wałeczka. Taki masaż to czysta przyjemność dla skóry.

3. Chodźcie spać o tej samej porze

Bardzo często narzekamy, że nie jesteśmy wystarczająco wyspani, budzimy się niewyobrażalnie zmęczeni. Przyczyną tego jest odwlekanie momentu udania się do łóżka. Oglądanie telewizji do późnych godzin nocnych oraz surfowanie po internecie zdecydowanie uszczupla czas, który powinien być przeznaczony na zdrowy sen. Pamiętajmy, że kiedy tylko zaczniemy ziewać, natychmiast udajmy do łóżka. Warto wprowadzić także rytuał chodzenia spać o tej samej porze, ponieważ regularna godzina, w której kładziemy się spać, poprawia jakość odpoczynku. Przyczynia się również do naturalnego wybudzania o poranku.

4. Śpijcie na dobrym podłożu i w naturalnej pościeli

Dobry materac do snu to podstawa, ponieważ odciąża nasze ciało i stabilizuje kręgosłup, a także daje podparcie w 7 najważniejszych punktach ciała. Dobrze, jeśli materac jest dodatkowo antyalergiczny i przewiewny, oraz ma odpowiednia twardość (nie jest prawdą, że spanie na twardym materacu jest super, każdy z nas ma indywidualną skalę i wagę).
Z kolei spanie w jedwabnej pościeli przyczynia się do… nawilżania skóry!! To dlatego, że włókna jedwabiu mają mniejsze działanie absorpcyjne od tkaniny bawełnianej. Ponadto jedwab nie niszczy tak włosów, które ocierają się nocą o poduszkę.

5. Nie jedzcie obfitych posiłków tuż przed snem

Najadanie się w ogóle nie jest dobre, nie tylko przed snem,a el te,z w ciągu dnia. A na noc zwłaszcza nie przesadzajcie z ciężkimi potrawami, ponieważ ciało zacznie odkładać pokarm jako fałdki tłuszczu. Ponadto picie za wielu napojów też może zaburzać wasz krzepiący sen. Najlepiej po prostu przekąsić coś zdrowego i lekkostrawnego. Pamiętajcie by ostatni posiłek spożyć około 2 godzin przed snem.

To już wszystko. Tak niewiele, a tak dużo…Dobranoc, kochani!

Jak już wiemy – odpowiednia ilość snu stanowi fundamentalną potrzebę ludzkiego organizmu i odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu skóry. Dla naszej skóry bardzo ważna jest odpowiednia ilość oraz jakość snu, aby była wypoczęta i zdrowa. Zacznijmy czerpać jak najwięcej z tego darmowego eliksiru, który nocą dostarczany jest wszystkimi możliwymi biologicznymi kanałami, aby przyczynić się do poprawy witalności skóry.

A Wy, wysypiacie się odpowiednio? Jaki jest Wasz sposób na dobry i długi sen?

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *