Jak dbam o farbowane włosy? Mój sposób to Kerastase Reflection Chromatique

Cześć!

Farbowane włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Nie wystarczą zatem bezpieczne preparaty koloryzujące z mniejszą zawartością amoniaku. Przydadzą się również kosmetyki, które odpowiednio zadbają o pofarbowane włosy. U mnie świetnie sprawdzają się produkty marki Kerastase z serii Reflection Chromatique.

Piękny kolor to zdrowe włosy

O włosy można zacząć dbać już podczas koloryzacji. Jeżeli wybierzesz ziołowe farby z mniejszą zawartością amoniaku lub specjalnie przygotowane preparaty (np. L’Oreal Paris Casting Creme Gloss), to twoje pasemka nie będą narażone na uszkodzenia lub przesuszenie. Musisz wiedzieć, że zwykłe farby osłabiają włosy, a nawet podrażniają skórę głowy. Skutek? Pasemka staną się szorstkie i matowe, końcówki zaczną się rozdwajać, a włosy wypadać.

Jak zadbać o włosy farbowane?

Do pielęgnacji farbowanych pasemek używaj produktów dobranych do rodzaju włosów. Oprócz tego muszą spełniać wiele innych funkcji. Powinny regenerować strukturę włosów, nawilżać i nabłyszczać pasemka oraz przedłużać trwałość koloru. Mnie pomagają w tym kosmetyki marki Kerastase Reflection Chromatique. Serię tworzą: kąpiel (produkt podobny do szamponu), mleczko, maska i kolorowe tusze, dzięki którym można osiągnąć wymarzony kolor włosów. Używam tylko dwóch produktów z tej gamy: kąpieli i mleczka Chromatique.

Jak działają kosmetyki od Kerastase?

Kosmetyki od Kerastase z serii Reflection Chromatique podkreślają kolor moich pofarbowanych włosów. Pasemka są błyszczące i mienią się refleksami przy każdym poruszeniu głową. Co więcej odżywiają i nawilżają kosmyki, dodają im sprężystości i miękkości. Kosmetyki marki Kerastase z najnowszej serii można dobierać tak, żeby jak najlepiej odpowiadały potrzebom farbowanych włosów.

W jaki sposób wy, dziewczyny, dbacie o farbowane włosy?

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *