Co robię, by dłużej cieszyć się pięknym kolorem włosów farbowanych?

Dziewczyny, dziś zdradzę wam kilka trików i sekretów, które pozwolą wam na dłużej zachować piękny odcień włosów nawet wiele dni po koloryzacji. Wiem, że wiele z was narzeka na swoje włosy,które po farbowaniu tracą blask i kolor. Nie będzie ta, jeśli zastosujecie się do poniższych wskazówek:

  1. Nie myj włosów do 2-3 dni po farbowaniu, ponieważ łuski włosów potrzebują czasu, aby się domknąć po koloryzacji a tym samym utrwalić cząsteczki farby.
  2. Im częściej myjecie włosy, tym szybciej zmywa się farba. To logiczne. Jeśli chcecie zaoszczędzić cząsteczkom farby wypłukiwania za sprawą środków chemicznych – zastosujcie czasem suchy szampon – jest on bezpieczny dla koloru włosów.
  3. Nawilżaj włosy i chroń przed szkodliwym działaniem słońca – zapewnisz im obie te rzeczy olejując włosy naturalnymi olejami. W ten sposób włosy nie tylko nie zblakną od słońca, ale również będą zachwycały swym głębokim odcieniem – naturalne olejki oraz regularnie wykonywane olejowanie wydobywają piękne refleksy na pasmach.
  4. Unikaj silnie działających preparatów do stylizacji włosów, a także zbyt gorącego powietrza suszarki. Farbowane włosy zachowują się nico inaczej, ponieważ ich struktura została lekko zmieniona i zachwiana przez cząsteczki farby oraz zawarty w niej amoniak. Dlatego wasze farbowane pasma gorzej znoszą wszelkie stylizacje wymagające gorącego powietrza lub silnie działających środków do układania włosów. Omijaj szerokim łukiem prostownicę oraz wszelkie kosmetyki, które mają ciężkie silikony oraz krótkołańcuchowe, wysuszające alkohole.

Latem i zimą staram się również chronić skórę głowy (noszę nakrycia głowy i często olejuję włosy i skórę) oraz pozwalam włosom samodzielnie wyschnąć: nie katuję ich suszarkom, a pasma zaplatam w luźny warkocz.

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *