Co zrobić, gdy włosy wypadają? Moje sprawdzone sposoby

Cześć dziewczyny!

Pojedyncze włosy na szczotce lub na dywanie nie muszą Was martwić. Ale co zrobić, gdy po umyciu głowy lub szczotkowaniu zauważycie ich o wiele więcej? Powinnyście iść do lekarza lub zrobić podstawowe badania. Jednak na początek możecie wypróbować moje sprawdzone sposoby na wzmocnienie czupryny. Pamiętajcie tylko, że domowa pielęgnacja nie zastąpi preparatów przepisanych przez lekarza.

Normalne wypadanie włosów

Mimo że niektóre z Was wypadania włosów normalnym by nie nazwało, to musicie pogodzić się z utratą około 100 włosów na dzień. Nie musicie martwić się też wtedy, gdy wypada Wam około 5 włosków podczas mycia lub około 10 w dni, kiedy głowy nie myjecie. Stare włosy robią miejsce nowym, które wkrótce wyrosną. Jak wzmocnić włosy, żeby podczas mycia lub szczotkowania nie wypadały w ogóle? Wystarczy, że tak jak ja będziecie stosowały odżywkę nawilżającą i kondycjonującą w jednym. Jak używam tego kosmetyku? Zanim umyję głowę, dokładnie szczotkuję pasemka, by pozbyć się osłabionych włosów. Następnie myję głowę delikatnym szamponem i spłukuję ciepłą wodą. Wydzielam mniejsze pasemka i nakładam na nie odżywkę. Po upływie około 15 minut spłukuję letnią wodą.

Włosów wypada trochę więcej?

Jeżeli po myciu lub czesaniu na podłodze i w wannie zauważyłaś bardzo dużo włosów, to masz się czym przejmować. Utrata więcej niż 20 włosów powinna dać ci do myślenia, że z twoim organizmem jest coś nie tak. Być może przyczyną jest częste stylizowanie fryzury, farbowanie lub nieodpowiednia pielęgnacja. Co możecie zrobić, aby ograniczyć wypadanie włosów? Przez co najmniej miesiąc stosujcie odżywkę wzmacniającą, a następnie nawilżający preparat bez spłukiwania. Włosy stylizujcie za pomocą olejku lub masła kosmetycznego.

Niekontrolowane wypadanie włosów!

Jeśli podczas szczotkowania lub mycia twoje włosy łamią się lub wypadają w bardzo dużych ilościach, to poważny sygnał, aby odwiedzić lekarza. Stosujcie nawilżające i kondycjonujące preparaty przez mniej więcej dwa miesiące. Być może ostatecznym rozwiązaniem będzie podcięcie włosów oraz całkowita rezygnacja ze stylizacji na gorąco i farbowania. Fryzjer obetnie osłabione partie włosów i zastosuje zabieg wzmacniający. Bardzo dużo zależy także od Was i tego, w jaki sposób będziecie dbały o nową fryzurę.

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *