Fryzury pod czapkę i kapelusz – wybierz idealną dla siebie

Cześć!

Zima trwa w najlepsze, a zaraz po niej przyjdzie wietrzna wiosna i później chłodna jesień. W tych porach roku głowę chronimy pod czapką lub kapeluszem. Często się wtedy zastanawiamy, jakie fryzury nosić, żeby było nam wygodnie i żebyśmy ładnie wyglądały. W takich przypadkach doskonale sprawdzą się te uczesania.

Fryzury pod czapkę

1. Czapka z daszkiem

Włosy delikatnie pofaluj lub podkręć dla uzyskania lepszej objętości. Z czubka głowy zbierz pasemka, a te, które opadają na kark, podepnij. Włosy wydzielone na początku zapleć w warkocz francuski, zaczynając od samego czoła; pozostałe kosmyki zapleć w tradycyjny warkocz. Dzięki takiej fryzurze czapka nie przyciśnie pasemek na czubku głowy i będziesz ładnie wyglądała po jej zdjęciu. Rozpuść resztę włosów i zrób kucyk na wysokości otworu w czapce z daszkiem. Warkoczyk powinien znajdować się na wierzchu końskiego ogona.

2. Beret

Pod takie nakrycie głowy doskonale sprawdzi się asymetryczne upięcie. Wszystkie włosy zbierz w kucyk na boku głowy tuż za uchem. Pasemka zwiąż w pętelkę – przed ostatnim przeciągnięciem włosów przez gumkę pozostaw końcówki pasemek za uchem. Końcówki zostaw luzem, a pętelkę przypnij do głowy.

3. Czapka

Włosy podziel na dwie części i każdą z nich zwiąż w niskiego kucyka. Parę centymetrów poniżej pierwszej frotki załóż kolejną, pasemka pomiędzy nimi podziel na dwie części, a przez powstały w ten sposób otwór przeciągnij resztę kucyka. Nad gumką delikatnie powyciągaj kosmyki tak, aby stworzyć efekt nieładu. Taką samą fryzurę zrób po drugiej stronie głowy. W ten sposób uzyskasz tzw. oszukane warkocze.

4. Kaszkiecik

Tu świetnie sprawdzą się dwa messy koki. Włosy podziel na dwie części, zwiń wokół własnej osi, złóż na pół i zwiąż gumką; końcówki pozostaw luzem. Wystarczy, że powyciągasz kosmyki i w razie potrzeby przypniesz koczki wsuwkami. Fryzura pod kaszkiecik jest już gotowa.

Fryzury pod kapelusz

  1. Włosy pofaluj lub pozostaw proste. Następnie po bokach głowy wydziel grube pasma, a pozostałe włosy przypnij wsuwkami tuż nad karkiem, po to, żeby fryzura zachowała objętość. Pasma znad uszu zwiąż razem gumką, aby pomiędzy nią a głową utworzyć otwór. Potem przeciągnij pozostałe włosy i nadaj fryzurze odpowiedni kształt.
  2. Wszystkie włosy zbierz na jeden bok i zrób trzy małe kucyki. Następnie nad każdą z trzech gumek zrób otwór i przełóż przez niego kucyk. Dzięki trzem końskim ogonom włosy nabrały objętości, a kapelusz na nich będzie wyglądał rewelacyjnie.
  3. Zbierz większość włosów, pozostawiając cienkie pasmo tuż nad karkiem. To ostatnie zapleć w warkoczyk i przypnij na płasko. Teraz zajmij się pozostałą częścią pasemek i zwiąż je gumką na samych końcach. Upnij je tuz przy gumce i warkoczyku, który wcześniej zaplotłaś. Właśnie zrobiłaś oszukanego boba.
Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *