Garść powodów, dla których powinnaś zapuścić włosy!

Dlaczego uważam, że długie włosy są o wiele bardziej kobiece?

To trochę kontrowersyjne i z pewnością przekorne, ale serio uważam że każda kobieta powinna mieć długie włosy. Powiało rutyną? Tak, ale ostatnio ciągle natykam się a wygolone do połowy głowy i inne dziwne fryzury. Zastanawia mnie to zjawisko więc oto mój głos w obronie długich włosów. Długi włos ma dziś głos:) Dajcie znać czy zgadzacie się z takimi poglądami oraz czy zapuszczacie włosy i czy macie jakieś dobre metody (kosmetyki, wcierki, preparaty, olejki) na przyspieszenie wzrostu włosów.

Dlaczego uważam, że długie włosy są o wiele bardziej kobiece…

… czyli garść powodów, dla których powinnaś zapuścić włosy

1. Krótkie włosy nie wzbudzają tyle zachwytu

Serio, NA SERIO słyszeliście, żeby ktoś się zachwycał “och, mama takie krótkie włosy..ach jakie one są krótkie… jakie to super…”Mhm.

2. Krótkie włosy nie są kojarzone z kobiecością

Wie, ze to brzmi przekornie no bo…co tak naprawdę definiuje kobietę? No cóż…nie mówimy o poglądach i umyśle, o inteligencji sile charakteru… mówimy o wyglądzie zewnętrznym. Jak myślicie, dlaczego wszystkie draq queen chcą mieć długie piękne, gęste pukle? Ponieważ wyglądają w nich kobieco.

Większość populacji marzy o puklach długich i pięknych jak u Pocahontas. Jest w tym zaskakująca prawidłowość.

3. Bierzesz ślub? Pewnie zapuszczasz włosy?

Wcale się nie dziwię. Każda z nas chce tego dnia wyglądać pięknie, zjawiskowo, zmysłowo, romantycznie i kobieco. Nic nie pasuje do długiej, kobiecej białej sukni lepiej niż pięknie upięte, długie włosy. Poprawcie mnie, jeśli nie mam racji 😉

4. Mężczyźni lubią Wasze długie włosy

Tak, ja wiem, że nie żyjemy po to, by się przypochlebiać mężczyzną. Ale z drugiej strony… myślicie, że po co oni chodzą na siłownię i wciskają się w te drogie samochody? To nasza natura. Chcemy się podobać. Wiemy, że długie włosy podobają się mężczyznom. Nie jest tak? Ponadto badania potwierdzają, że kobieta z długimi włosami jest automatycznie bardziej atrakcyjna w oczach mężczyzn. No nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to ważne:)

5. Długie włosy to ogrom możliwości stylizacyjnych

O ile z krótkimi włosami nie poszaleje za bardzo (możecie co najwyżej rozważać przedziałek na różnych stronach lub – w przypływie szaleństwa – zygzakowaty, lub spinka wpięta gdzieś w okolicy ucha i to taka, którą utrzyma krótka fryzura).

Tymczasem długie włosy… wiadomo. To setki najróżniejszych fryzur i nawet gdy nie macie czasu, już samo upięcie w koński ogon lub zaplecenie ich w warkocz stwarza piękną fryzurę.

6. Wyglądamy lepiej z długimi włosami

Długie  włosy sprawiają, że wyglądamy bardziej dziewczęco, młodzieńczo i po prostu dużo ładniej. To nieprawda, że niektórym pasują tylko krótkie cięcia, bo odpowiednio ułożone czy spięte  włosy odwracają uwagę od mankamentów twarzy. Nie wierzcie nigdy, że nie pasują Wam długie włosy. Pasują do wszystkiego, z tego co widac – nawet do zarostu 😀 Jeśli tylko są zadbane – są piękne i budzą zachwyt nie tylko płci przeciwnej. Pamiętajcie jednak, że włosy, które mają spłowiały kolor, rozdwajają sie na końcach i są tłuste lub niedbale upięte – to antyteza tego, z czym łączy się posiadanie długich włosów.

7. Ścinacie włosy, gdy macie… kryzys?

Nie żartuję. Mam wiele koleżanek, które idą do fryzjera i decydują się na radykalne cięcie wówczas, gdy mają kryzys, problem, lub gdy chcą zmienić swoje życie. Niezależnie od tego czy im ta zmiana wyszła na lepsze czy nie, czyli czy fryzura pasowała do ich buzi czy też nie – zawsze miałam wrażenie, że było to pokazywanie światu swoich problemów.

To wszystko. Może Wy macie jakiś dodatkowy argument przemawiający za tym, by zapuszczać włosy? Koniecznie zostawcie komentarz.

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *