Jak chronię włosy przed wysoką temperaturą?

Witajcie Kochani! 

Suszarka wcale nie musi niszczyć włosów, podobnie jak lokówka, termo-wałki czy silne słońce nas wakacjach. Możecie ochronić swoje włosy przed gorącem! Jak? O tym właśnie jest dzisiejszy post, zapraszam!

Jak wysoka temperatura niszczy włosy? 

Kochani, okazuje się, że wysoka temperatura i włosy to niedobrany duet. Nadmierne ciepło bardzo szkodzi włosom i aby prawidłowo o nie zadbać należy uważać na wysoką temperaturę. To dlatego, że włosy są bardzo wrażliwe na gorąco i przez zbyt wysoką temperaturę mogą ulegać zniszczeniu. Po prostu wysoka temperatura wytrąca wodę z wnętrza włosa – pod wpływem gorąca po prostu paruje, a włos zaczyna się wysuszać, traci połysk sprężystość i zaczyna być łamliwy.

Jak zabezpieczać włosy przed gorącem?

Przede wszystkim należy umiejętnie dobierać temperaturę suszarki i prostownicy. Czy wiecie, że częste i długie suszenie włosów bardzo wysoką temperaturą  może prowadzić do łysienia? Jest to tzw. łamliwość węzłowa, spowodowana najczęściej nadużywaniem suszarek i innych zabiegów fryzjerskich. Oczywiście nie chodzi o to, żeby odstawić na zawsze suszarkę, lecz aby korzystać z niej z głową! Dlatego jeśli suszycie włosy, ustawcie swoją suszarkę na średni nawiew, czyli na około 40-50 stopni.

Inaczej ma się rzecz, jeśli chodzi o prostownicę – tutaj wybór temperatury jest nieco inny i możemy sobie pozwolić na więcej. Możecie zatem oczywiście prostować włosy, choć prostownica emituje dużo wyższą temperaturę. Dlaczego? ? Liczy się po prostu czas działania i częstotliwość stosowania takich urządzeń. Ważna jest też zastosowana w nich technologia. Gdy suszymy włosy, działa na nie gorący strumień powietrza. W przypadku prostownicy czas działania jest krótszy, a poza tym jest ona używana okazjonalnie (mam nadzieję, że nikt nie prostuje włosów codziennie). Jeśli wasze włosy są zniszczone, rozjaśnione albo po prostu cienkie i delikatne, ustawcie temperatury prostownicy na 170 st. C. Natomiast jeśli wasze włosy są ok, czyli bez uszkodzeń, albo delikatnie kręcone możecie użyć wyższej temperatury, czyli około 200 stopni. Posiadaczki włosów grubych i ciężkich (niskoporowatych) mogą ustawić temperaturę prostownicy na 200 do 230 st. C.

Termoochronny spray – zabezpieczenie włosów przed gorącem

Inną doskonałą opcją zabezpieczającą włosy przed wysoką temperaturą jest termoochronny spray do włosów. Jest to specjalnie opracowany kosmetyk, który stosujecie przed suszeniem, prostowaniem czy modelowaniem włosów na gorąco. Możecie spryskać nim suche lub mokre włosy po myciu. Tworzy on na włosach niewidzialną, ochronną otoczkę, dzięki czemu woda nie ucieka z wnętrza włosów. Dodatkowo wiele z nich poprawia wygląd i ułatwia stylizację włosów: stają się gładkie, lśniące, odżywione i miłe  w dotyku. szukajcie takich, które mają w składzie odżywcze proteiny jedwabiu lub cenne aminokwasy.

A czy wy chronicie jakoś swoje włosy przed gorącem? Często je suszycie lub prostujecie? Zwracacie uwagę na temperaturę urządzeń do stylizacji lub suszenia włosów? Napiszcie mi wszystko w komentarzu! <3

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *