Jak dbam o włosy? Szampon Argan Oil od BaByliss Pro

Cześć!

Ostatnio nastąpiło prawdziwe olejkowe szaleństwo. Nawet ja wpadłam w szał zakupów i takim oto sposobem w mojej kosmetyczne znalazł się szampon BaByliss Pro Argan Oil. Jak sprawdziła się ta egzotyczna kuracja? Odpowiedź znajdziecie w moim wpisie.

Olejek arganowy do włosów

Wszystkie zapewne wiecie, że olejek arganowy jest najlepszy dla każdego rodzaju włosów. Pozyskuje się go z owoców arganii żelaznej, drzewa rosnącego w Maroku. Zawiera wiele witamin, kwasów tłuszczowych i mikroelementów. Olejek arganowy jest stosowany w wielu kosmetykach i to z rewelacyjnym efektem. Ma charakterystyczny orzechowy zapach i złoty kolor. Może być oczyszczany chemicznie (wtedy traci swoje właściwości) lub pozostawiony w takim stanie, w jakim był zaraz po wytłoczeniu z owoców arganii.

Szampon BaByliss Pro Argan Oil

To, co najbardziej podoba mi się w szamponie od BaByliss, to naturalny skład. W kosmetyku nie ma alkoholu i innych sztucznych substancji, które mogłyby wysuszać włosy lub podrażniać skórę głowy. Jest za to olejek arganowy bogaty w witaminę E i kwasy tłuszczowe. Dzięki temu składnikowi włosy staną się mocniejsze, zdrowsze, odżywione i nawilżone. Olejek arganowy zawarty w szamponie od BaByliss dodatkowo nabłyszcza, wygładza i zmiękcza pasemka. Szczotkowanie nawet wilgotnych włosów jest bardzo łatwe, kosmyki nie plączą się, a żadne kołtuny się nie pojawiają. Co więcej łuski włosowe są domknięte, a końcówki włosów – zregenerowane.

Jak używałam szamponu BaByliss Pro Argan Oil?

W stosowaniu tego kosmetyku nie ma nic trudnego. Niewielką ilość szamponu wylewałam na dłoń i rozcieńczałam wodą, a następnie wcierałam w wilgotne włosy. Masowałam tak długo aż pojawiła się pachnąca piana. Potem dokładnie spłukiwałam szampon i w razie potrzeby powtarzałam mycie. Włosy zawsze pozostawiam do wyschnięcia; nie suszę ich, bo chcę uniknąć uszkodzeń. Marka BaByliss Pro w swojej ofercie ma także kurację do włosów z olejkiem arganowym. Stosowałam ją kilka razy na wilgotne lub na suche pasemka.

Używałyście kiedyś, dziewczyny, kosmetyków z olejkiem arganowym lub szamponu BaByliss Pro Argan Oil?

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *