Jak rozjaśnić włosy? Urządziłam swoim pasemkom kąpiel rozjaśniającą

Cześć!

Jeżeli znudził ci się kolor twoich włosów, to możesz zafundować im rozjaśniającą kąpiel. Przetestowałam ją na swoich pasemkach i muszę ci powiedzieć, że efekty przeszły moje oczekiwania. Jak rozjaśnić włosy i jakich produktów użyć?

Na czym polega kąpiel rozjaśniająca włosy?

Kąpiel rozjaśniająca to kilkuetapowy proces, który polega na zaaplikowaniu specjalnego preparatu złożonego z szamponu, utleniacza, rozjaśniacza i odżywki. Dzięki zabiegowi:

  • włosy będą o ton lub dwa tony jaśniejsze;
  • z ciemnego blondu przejdziesz do jasnego blondu lub z brązu do rudości;
  • rozjaśnisz włosy o mniej niż ton;
  • nadasz włosom złotych refleksów;
  • usuniesz niechciane odcienie pasemek;
  • zmienisz obecny kolor włosów.

Co wybrać do rozjaśniania włosów?

Farbę czy płukankę rozjaśniającą? Tak naprawdę będzie to zależało od efektów, które chcesz osiągnąć. I pamiętaj, że kąpiel rozjaśniająca nie polega na wykorzystaniu tych produktów w całości, tylko na ich rozcieńczeniu. Kosmetyki rozjaśniające dodajesz więc do innych składników. Zadaniem tych ostatnich jest częściowe zneutralizowanie rozjaśniacza i zregenerowanie pasemek. Jeżeli do tej mikstury dodasz odżywkę i szampon, to również zapewnisz włosom pewną dawkę pielęgnacji.

Jak zrobić kąpiel rozjaśniającą?

Do przygotowania kąpieli rozjaśniającej będą ci potrzebne następujące produkty: rozjaśniacz proszkowy, utleniacz, szampon i odżywka do włosów. Rozjaśniacz i utleniacz rozrób w proporcjach podanych przez producenta, a potem dodaj do nich porcję szamponu i odżywki.

Płukankę równomiernie zaaplikuj na wilgotne włosy i pozostaw na około 10 minut. Po tym czasie pasemka wymasuj i pozostaw na kolejne 10 minut. W zależności od zakładanych efektów tą czynność powtarzaj kilka razy. Pamiętaj, że rozjaśnianie włosów jest zabiegiem bardzo inwazyjnym. Nie przeprowadzaj go zbyt często, jeśli nie chcesz uszkodzić swoich pasemek.

Kąpiel rozjaśniająca włosy – podsumowanie

Kąpiele rozjaśniające włosy są całkiem dobrymi i skutecznymi zabiegami, które na każdym etapie można kontrolować. Jeśli jednak nie macie wprawy w ich przeprowadzaniu, to o wiele lepiej jest umówić się do fryzjera. A jeżeli jesteście uparte i chcecie same rozjaśniać pasemka, to zacznijcie od delikatnych i naturalnych ziołowych płukanek. Dobrze sprawdzą się tu płukanki z rumianku, soku z cytryny lub rabarbaru z miodem.

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *