Jak wzmocnić działanie odżywki do włosów? Wyciągnij z niej 100%!

Hej, hej!

Mam kilka takich odżywek do włosów, które nie do końca się u mnie sprawdziły, ale też nie wyrządziły żadnych szkód, więc postanowiłam je zatrzymać ‘na kiedyś’. Ich głównym problemem jest, że działają bardzo słabo. Zamiast je wyrzucać, postanowiłam znaleźć sposób na to, jak wzmocnić działanie odżywki do włosów. To możliwe i – co chyba najważniejsze – naprawdę działa.

Jesteście ciekawe, jak dodałam trochę mocy swoim odżywkom do włosów, które nie zachwycały działaniem? To przeczytajcie 🙂

Działanie odżywki do włosów

Na początek kilka słów o tym, jak właściwie działają odżywki do włosów. To bardzo popularne kosmetyki pielęgnacyjne, których używamy, żeby odżywić (jak sama nazwa wskazuje) włosy.

Warto jednak wiedzieć, że działanie odżywki do włosów jest powierzchowne. Ona przede wszystkim otula włosy aksamitną warstwą, dzięki której natychmiast stają się gładkie, łatwe do rozczesania i pełne blasku. Nie jest to jednak działanie długotrwałe ani też dogłębne. Odżywka działa na powierzchni włosów i warto o tym pamiętać, jeśli zależy nam na regeneracji i odbudowie włosów. Do tego lepiej sprawdzą się inne kosmetyki.

Jeśli odżywka nie działa…

Zdarza się tak, że odżywka do włosów działa słabo albo wcale. Czasami jest to wina niedopasowania do naszych potrzeb. Najczęściej jednak można wzmocnić działanie takiej odżywki, nakładając ją w odpowiedni sposób. Warto dać jej szansę, zwłaszcza że to nic nie kosztuje.

Sprawdźcie, jak to zrobić!

Jak wzmocnić działanie odżywki?

Oto moje sposoby na wzmocnienie działania odżywki do włosów!

 1. Odrobina olejku jako dodatek do odżywki
  Najprostszy sposób na wzmocnienie działania odżywki do włosów to dodanie do niej czegoś, co nada jej lepszych właściwości. Ja z reguły wybieram do tego olejki, bo wiem, że są naturalne i świetnie działają na moje włosy. Już kilka kropli oleju arganowego, migdałowego albo wiesiołkowego wystarczy, żeby odżywka do włosów działała dużo lepiej i dawała widoczne efekty po nałożeniu na włosy. Spróbujcie same.
 2. Nakładanie odżywki przed myciem włosów.
  Dobry patent na to, żeby odżywka działała szybciej, to nałożenie jej przed myciem włosów i potraktowanie tak, jak maski. Dlaczego przed myciem? Niektórzy twierdzą, że odżywka nie dogaduje się z mokrymi włosami, ponieważ ślizga się po nich i nie działa tak efektywnie.
 3. Dłuższy czas trzymania odżywki na włosach.
  Bardzo logicznym sposobem na wzmocnienie działania odżywki do włosów jest też trzymanie jej na włosach nieco dłużej. Chodzi przede wszystkim o to, żeby cenne składniki odżywki miały czas zadziałać. Jeśli damy im trochę więcej czasu niż tylko 2 minuty od momentu nałożenia na włosy do spłukania, z pewnością zauważymy poprawę w działaniu.
 4. Używanie odżywki na ciepło, pod czepek
  Wzmocnić działanie odżywki można też przez stosowanie jej w inny sposób. Co poprawia wchłanianie składników odżywczych? Temperatura. Wystarczy nałożyć odżywkę na włosy, zabezpieczyć je czepkiem i zawinąć w ciepły ręcznik. Można też podgrzewać turban suszarką.
 5. Prysznic z odżywką na włosach
  Najczęściej stosowany przeze mnie sposób na wzmocnienie działania odżywki do włosów to nakładanie jej na włosy pod prysznicem. Wchodzę, moczę włosy, nakładam odżywkę, biorę prysznic i spłukuję ją na samym końcu. W ten sposób odżywka zostaje na włosach trochę dłużej, a saunowe warunki sprawiają, że lepiej wchłania się we włosy i działa intensywniej.

Odżywka do włosów a maska

Pamiętajcie jednak, że żadnym z tych sposobów nie zamienicie odżywki do włosów w maskę. To dwa zupełnie inne kosmetyki. Działanie odżywki zawsze będzie słabsze niż w przypadku maski, bo to ten drugi kosmetyk ma o wiele lepiej skomponowany skład i większe stężenie cennych składników.

Odżywka do włosów to kosmetyk o działaniu powierzchniowym, ale kilka patentów może pomóc wydobyć z niej nieco więcej dobra.

Przetestujcie i dajcie znać 🙂

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *