Jak pielęgnować końcówki włosów? Moje sposoby to właściwa dieta i olejowanie włosów

Cześć!

Rozdwojone, suche, łamliwe i kruszące się. Jeżeli twoje końcówki włosów też takie są, to jak najszybciej powinnaś o nie zadbać. I wcale nie musisz ich ścinać. Mnie pomagają dieta bogata w witaminy i zabieg, który wszystkie włosomaniaczki znają jako olejowanie włosów.

Jedz zdrowo

Właściwa dieta ma ogromy wpływ na włosy i skórę głowy. Większość pierwiastków, które są potrzebne włosom do prawidłowego wzrostu, spożywamy wraz z pokarmem. Są to między innymi: miedź, cynk, krzem, wapń, żelazo. Podobnie jest z witaminami. Włosy nie mogą się obejść bez witamin A, C, D i E oraz tych z grupy B. Pamiętaj o spożywaniu produktów bogatych w kwasy tłuszczowe. Dzięki wszystkim tym substancjom skóra głowy i włosy będą nawilżone, wzmocnione i odporne na uszkodzenia.

Co jeść, by mieć piękne włosy i zdrową skórę głowy? Ryby morskie, owoce, warzywa, kasze, rośliny strączkowe i czerwone mięso. Do diety włącz produkty zawierające antyoksydanty. Zrezygnuj z kofeiny, która wypłukuje z organizmu minerały. Nie jedz cukrów prostych, bo mogą rozregulować pracę gruczołów łojowych.

Olejowanie włosów

Jeżeli końce twoich włosów rozdwajają się, oznacza to, że brakuje im odpowiedniej dawki nawilżenia i zewnętrznej ochrony. W ich regeneracji pomoże olejowanie. Ten zabieg polega na wcieraniu w końce pasemek lub na całej ich długości olejków arganowego, migdałowego lub kokosowego. Olejki zawierają witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe, które pielęgnują włosy. Wystarczy, że olejek nałożysz na kilka godzin przed myciem głowy. Użyj takiej ilości kosmetyku, która będzie adekwatna do długości, grubości i stopnia zniszczenia pasemek. Do olejowania stosuj olejki dobrej jakości, najlepiej filtrowane na zimno i nieoczyszczane.

Czy końcówki waszych włosów również wymagają regeneracji?

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *