Jak zimą dbać o włosy? Cztery przydatne triki pielęgnacyjne

Cześć!

Zima to bardzo trudny czas dla włosów. Są narażone na różne warunki atmosferyczne, niewłaściwą pielęgnację, stosowanie źle dobranych kosmetyków i uszkodzenia związane z ubiorem. Jeżeli twoje włosy nie wyglądają najlepiej, a ich kondycja pogarsza się pod wpływem zimowej aury, to poznaj, cztery proste triki, dzięki którym pielęgnacja stanie się łatwa i zapewni dobre efekty.

Czapka – tak czy nie?

W tej sprawie zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że czapka chroni przed zimnem nie tylko włosy, lecz także skórę głowy i uszy. Inni natomiast uważają, że nakrycie głowy powoduje elektryzowanie i puszenie się pasemek. Tymczasem wszystko zależy od materiału, z którego zrobiona jest czapka. Najlepsze są bowiem wełniane, ciepłe i grube tkaniny. Chodzenie w nakryciach głowy ze sztucznych materiałów może prowadzić do zaburzenia pracy gruczołów łojowych, większego wydzielania potu, uszkodzeń w strukturze pasemek i wypadania włosów.

Humektanty zimą nie zawsze dobre

Humektanty są bardzo ważne w pielęgnacji włosów. Jednak w przypadku zimowej pogody substancje nawilżające (humektanty) mogą wyrządzić sporo szkody. Jeśli na dworze panuje bardzo niska temperatura to lepiej nie stosować kosmetyków z takim składem. Unikaj używania wodnych mgiełek i preparatów z aloesem, kwasem hialuronowym lub miodem. Zimą o wiele lepiej sprawdzą się preparaty z przewagą emolientów.

Emolienty dla włosów

Do zimowej pielęgnacji stosuj kosmetyki z zawartością emolientów (olejków, maseł, silikonów). Te substancje tworzą warstwę okluzyjną chroniącą przed zimnem, wiatrem, uszkodzeniami mechanicznymi i ciepłem z grzejników. Emolienty zatrzymują we wnętrzu włosa nawilżające substancje i mają działanie zabezpieczające przed różnymi czynnikami. Takich składników bez wątpienia dostarczą ci maski i produkty olejowe.

Związane czy rozpuszczone?

Włosy zimą powinno się nosić związane, żeby nie uszkodzić końców pasemek. Zadbaj o to, żeby włosy nie ocierały się o szalik lub sweter, bo w ten sposób wyrządzasz im wiele szkód. Dlatego zawsze przed wyjściem zwiąż pasemka w kucyk, warkocz lub kok, a ich końce zabezpiecz serum lub olejkiem. Pamiętaj, żeby po przyjściu do domu odpowiednio zadbać o włosy. Zajmij się nimi wieczorem po prysznicu, nakładając maskę lub serum.

A jak ty dbasz zimą o włosy?

Julia
Julia

Mam na imię Julia. Tak jak Ty uwielbiam swoje włosy i chcę by zawsze były zdrowe i piękne. Na blogu blogwlosy.pl chciałabym dzielić się swoimi poradami na temat ich pielęgnacji. Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz mnie poznać bliżej, masz pytanie, albo myślisz o współpracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *